Okresní kolo v požárním sportu - Blansko

03.06.2014 19:42

V sobotu 31. 5. 2014 jsme se vydali na okresní kolo mužů a žen v požárním sportu v Blansku. Vyrazili jsme s jedním družstvem žen, které bylo složeno z dorostenek a jedné ženy Peti Dvořákové, a dvěma členy technické čety Danem a Kubem. Do Blanska jsme dorazili mezi prvními a počasí bylo lepší a lepší. S holkami jsme si obhlédly trať, oblékly naše nové dresy i elasťáky a v dobré náladě šly na nástup. Ženy začínaly stovkami a muži útoky. Hned v druhém rozběhu, kdy od nás běžela Hanka Kašparcová, přišlo první zranění. Hanka špatně došlápla na koleno, a proto nás bude v neděli na krajském kole dorostu o jednu míň. Po součtu časů bylo naše družstvo na celkovém pátém místě, což nebyl úplně nejlepší začátek. Poté jsme jako druhé v pořadí nastoupily na útok. První pokus nevyšel podle našich představ, ale naštěstí ten druhý nebyl tak špatný a obsadily jsme s čase něco málo přes 36 vteřin čtvrté místo. Těsně před začátkem štafet se nad námi objevil černý mrak, následně déšť a kroupy. Chvíli jsme počkali, než přestane a mohlo se startovat. Trať byla však mokrá a klouzavá, čímž jsme byli trošku v nevýhodě oproti holkám z jiných týmů s tretrami. Všechny jsme doběhly ve zdraví, i když ne s nejlepším časem. Na čtvrté místo ve štafetě nás odsunul Senetářov po jejich opakovaném pokusu. Celkově jsme si tedy vyběhali páté místo, z čehož jsme nebyly šťastné, ale celý den jsme si krásně užili.